Jak wybrać dobrą agencję modelek?

Cechy idealnej modelki
2 lipca 2018

People Woman Beauty Fashion Model Green

Przy wyborze agencji modelek należy być bardzo ostrożnym. Nie bez powodu nagłaśnia się sytuacje, w których firma marzeń okazywała się szemranym interesem. Rozczarowań, czy nawet tragedii można uniknąć, przeprowadzając właściwą kontrolę agencji, która zaprosiła cię na casting.

Czy firma na pewno istnieje?

Wiele młodych dziewczyn, zaczepionych przez rzekomego pracownika agencji modelek bez zastanowienia przyjmuje propozycję pracy, nawet nie sprawdzając, czy firma w rzeczywistości istnieje. Wystarczy poprosić o wizytówkę, a następnie sprawdzić dane firmy w internecie, na przykład w rejestrze KRS. Gdy wszystko jest w porządku, najpewniej nie masz się czym przejmować.

Renoma firmy

To, jakim portfolio może poszczycić się agencja modelek również nie pozostaje bez znaczenia. Przed podjęciem współpracy sprawdź, jak przebiegały ich dotychczasowe działania i jakie projekty mają za sobą.

Negocjuj warunki

Nie ma co ukrywać – większość początkujących modelek pracuje za darmo, korzystając z możliwości budowania swojego portfolio. Po pewnym czasie owocnej współpracy masz jednak prawo prosić o podpisanie umowy na wygodnych dla ciebie warunkach. Stawki wynagrodzenia różnią się w zależności od renomy agencji, jej lokalizacji oraz przeprowadzonych dotychczas projektów. Warto przeanalizować te czynniki, zanim czeka cię rozmowa w sprawie wynagrodzenia.

Co musi zapewnić ci agencja?

Gdy staniesz się „pełnoetatową” modelką pamiętaj, że pewne detale twojej pracy leżą w gestii agencji. To ona powinna sponsorować twoje wyjazdy służbowe, zakwaterowanie i wyżywienie podczas delegacji. Dobra agencja modelek dba o samopoczucie swoich podwładnych na każdym etapie współpracy.

Jakich agencji należy unikać?

Wystrzegaj się współpracy z agencjami o niepotwierdzonym doświadczeniu, a także takimi, o których trudno znaleźć choć garść informacji. Czujność powinna wzbudzić agencja zlokalizowana w podejrzanej okolicy.