Cechy idealnej modelki

Jak wybrać dobrą agencję modelek?
2 lipca 2018

Czym powinna cechować się idealna modelka? Pierwszą odpowiedzią, jaka nasuwa się na myśl jest atrakcyjny, a zarazem określony wygląd – odpowiedni wzrost, waga, proporcje twarzy, sylwetka. Aparycja to jednak nie wszystko. Nawet, jeśli jesteś książkową pięknością, możesz nie otrzymać wymarzonej pracy z powodu braków… w osobowości.
Modeling to branża, która nie należy do prostych. Zarówno projektanci, jak i modelki muszą być przygotowane na wiele wyrzeczeń i ciężką pracę. Niestety – wiele młodych dziewczyn wkraczających w świat modelingu postrzega go jako pewną idyllę i prosty sposób na zarobek, co nie do końca jest zgodne z prawdą. Modeling może być pasją i sposobem na życie pod warunkiem, że masz ku temu predyspozycje.

  • Idealna modelka powinna być po pierwsze odważna i zdeterminowana. W modelingu musisz być gotowa na częstą krytykę, którą owszem – warto przyjmować, jednak nie wolno z jej powodu się załamywać. Słabe psychicznie dziewczyny nie mają szans na odniesienie sukcesu w branży modelingu. Znaczenie ma również otwartość i komunikatywność – w końcu na swojej drodze będziesz spotykała wielu różnych ludzi, z którymi trzeba się dogadać.
  • Atutem dobrej modelki jest również znajomość języków obcych, co ma związek z częstymi wyjazdami. Podstawa to angielski, jednak im więcej, tym lepiej!
  • Pokora to kolejna z cech, którą powinna mieć każda, dobra modelka. Ponownie ma to związek z koniecznością przyjmowania krytyki – nieraz konstruktywnej. Nieraz zajdzie konieczność zgodzenia się z czyimś zdaniem, wykonywania poleceń doświadczonych osób.
  • Musisz pamiętać, że w pracy modelki będziesz zmuszona restrykcyjnie podchodzić do swojego wyglądu. Trzymanie odpowiedniej wagi i ogólne dbanie o siebie to absolutny wymóg, z którym wiąże się potrzeba samodyscypliny. Jako modelka powinnaś być dobrze zorganizowana.

Jeśli spełniasz powyższe kryteria i czujesz, że modeling to wybór dla ciebie – warto spróbować swoich sił. Mimo wyrzeczeń, jakie niesie ze sobą ta branża, wiąże się ona z ogromem niezapomnianych przygód i znajomości.